Szklarska Poręba 22-23 IX 2007

• Przemek Szczepaniak
  • Paweł Bogner
  • Jagoda Bogner (Suchecka)
  • Asia Huzar
Wysoki Kamień
Szklarska Poręba
Autor: Szef

W porównaniu do poprzedniego wyjazdu można powiedzieć, że niesamowicie wzrósł stopień zróżnicowania grupy, przy czym doszli nie tylko uczniowie świeżych klas pierwszych, ale też nieco uczniów starszych od jeżdżącego w roku poprzednim rocznika 1990. Ekipa była jednak nadal mocno matmatowa, bowiem na 27 uczestników tylko 3 było z innej klasy – padło na mat-fiz.

Żeby się tylko nie poślizgnęli na ociekającym z nich testosteronie
Oto debiutanci. Właśnie wyrażają radość i satysfakcję nie wiedząc, że do obiadu jeszcze daleko

Trasa niesamowicie malownicza – z Sobieszowa przez Chojnik do Chatki AKT na Hutniczym Grzbiecie. Na miejscu najpierw musieliśmy obudzić chatara – który odsypiał ciężką noc (była godzina 14). Mam do chatki (zwanej w naszym rodzinnym slangu Chatką Dzikiego, od ksywy dawnego chatara) wielki sentyment, więc rozważałem nawet odpuszczenie wędrówki do Szklarskiej Poręby do zamówionego noclegu w Chacie Rumcajsa, ale jednak widziałem, że część ekipy, zwłaszcza żeńsk,a nie jest jeszcze gotowa na takie przygody. Nie chodziło chyba jednak o brak bieżącej wody, prądu czy własnych łóżek, a raczej o osobę samego chatara, który wyspawszy się do tego popołudnia tryskał humorem nie najwyższych lotów i dziewczęta się go zwyczajnie bały. Trasa przed nami była jeszcze dość długa, choć niewymagająca. Koniec końców doszliśmy do Rumcajsa grubo po zmroku – pani kierowniczka spisała już nas na straty i była zdziwiona naszym przyjściem. Nie wiem czy to był debiut klasycznej potrawy – makaronu z dobrym sosem, ale pamiętam, że obiad gotował się długo, mimo że pomagali nawet chłopcy. Zasnąłem gdzieś na korytarzu w oczekiwaniu na strawę, ale na szczęście obudzono mnie – zapewne koło północy. Jak to zwykle bywa, po ciężkim pierwszym dniu i prześpiewanej, a nieprzespanej nocy trasa niedzielna była raczej nie dzielna, co oznaczało raptem wejście na Wysoki Kamień, z którego w zasadzie można by dorzucić do Rumcajsa mokrym beretem. Niektórzy zresztą nawet na to się nie zdecydowali przedkładając nad spacer przy cudownej wręcz pogodzie moczenie nóg w przychatkowym stawiku. Na skałach na Wysokim Kamieniu, na którym nie było jeszcze w ogóle śladów zbudowanego w kolejnych latach schroniska, Zając (ale ta starsza) grała na gitarce, a my pyknęliśmy sobie twardzielskie zdjęcia na tle Karkonoszy. Całą drogę powrotną graliśmy w mafię, niech sobie młodzi czytelnicy nie myślą, że mafia w autobusie to ich wymysł.

Szef
Na ławeczce w stanie surowym
Monika i Sonia po pierwszych ze swoich bardzo wielu kilometrów w TKT. Najczęściej razem.